HomeSakramentyNamaszczenie chorychOgłoszenia duszpasterskieOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.11.2016 XXXII Niedziela Zwykła

Aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.11.2016 XXXII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ –6.11.2016

DZIŚ MSZE ŚWIĘTE: 700, 900, 1100, 1700.

   Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek(11.11) Narodowe Święto Niepodległości. Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkich, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. Z racji szczególnego charakteru tego dnia metropolita krakowski udzielił dyspensy od powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.

   W sobotę, 19 listopada 2016 r. w przeddzień uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, biskupi polscy wraz ze zgromadzonymi wiernymi dokonają w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W następnym dniu, w uroczystość Chrystusa Króla, akt ten zostanie ponowiony we wszystkich kościołach w Polsce. Nowenna rozpocznie się w czwartek, 10 listopada, i zakończy w piątek 18 listopada. Zapraszamy na to modlitewne przygotowanie na każdej wieczornej Mszy św.

  

   W każdą środę o godzinie 2000 Msza św. Zbiorowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski. Wszystkich serdecznie zapraszamy, aby za wstawiennictwem Maryi wyprosić dla siebie i rodziny potrzebne łaski.

   W piątek o godz18.00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

   Do 8 listopada po wieczornej Mszy św. różaniec za zmarłych wypominanych w naszym kościele. Msza św. Listopadowa za zmarłych w każdą sobotę listopada o godz.18.00. Gdyby pojawiły się jakieś pomyłki w imionach i nazwiskach wyczytywanych podczas wypominek rocznych i półrocznych prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii.

  

   Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z Zerwanej : Chamielec, Stopiński, Twardowski, Słaboński. Bóg zapłać za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

Zapraszamy na spotkania scholii dziecięcej i młodzieżowej. Spotkanie scholii dziecięcej w każdą niedzielę o godz.10.00.

   Zapraszamy dzieci do Oazy Dzieci Bożych. Spotkania w niedzielę po Mszy św.

o godz.11.00.

   Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek(11.11) po Mszy św. o godz.18.00.

  

 W czasie kwesty na utrzymanie cmentarza 30.10 i 1.11, zebrano kwotę 7656zł 30 groszy i 10 dolarów amerykańskich. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Radzie parafialnej za zorganizowanie i przeprowadzenie kwesty. Strażakom z Michałowic o wyczyszczenie kostki na cmentarzu i wszystkim, którzy przyczynili się do uporządkowania cmentarza na Uroczystość Wszystkich Świętych. Państwu Teresie i Józefowi Bartuś za kwiaty do kościoła. Bóg zapłać!

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci „Mały Gość”. W „Gościu Niedzielnym –Dlaczego Kościół nie godzi się na rozrzucanie ludzkich prochów w powietrzu, na ziemi lub w wodzie? O tym zakazie przypomina nowa instrukcja Kongregacji Nauki Wiary. Mówi również o tym, że Kościół usilnie zaleca grzebanie ciał a kremację tylko dopuszcza.

Kalendarz Liturgiczny:

Środa(9.11) – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Czwartek(10.11)- wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła

Piątek(11.11) – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

Sobota(12.11)- wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę. Jak w każdą I Niedziele miesiąca przeznaczona jest na utrzymanie kościoła i nowe inwestycje.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH

ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI