HomeParafiaOgłoszenia duszpasterskieOgłoszenia duszpasterskieOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 11.02.2018

Aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 11.02.2018

 

DZIŚ  MSZE  ŚWIĘTE: 700, 900, 1100, 1700.

 

   Dzisiaj rozpoczynamy 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

   Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 700, 1630, 1800 i 2000. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

   Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

   Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

   W głębszym przeżyciu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne:

Droga krzyżowa w naszym kościele w piątek: o godz. 1700 dla dzieci i po Mszy św. o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 i o godz. 1500.

   W roku jubileuszu św. ojca Pio: 100. rocznicy otrzymania przez niego stygmatów męki Pana Jezusa i 50. rocznicy jego śmierci, proponujemy przeżyć tegoroczny Wielki Post z tym świętym. Dzieci po drodze krzyżowej w piątek będą otrzymywały obrazki związane z życiem św. ojca Pio.

   Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1600.

   Zapraszamy małżeństwa do Oazy Rodzin. Jeżeli chcecie umacniać swoją wiarę, pielęgnować miłość małżeńską, nauczyć się rozwiązywania konfliktów, nawiązać głębszy kontakt z dziećmi i doświadczyć życia we wspólnocie zapraszamy na spotkanie 24.02.2018 (sobota) o godz. 1530 na plebanii.

   Zapraszamy na spotkania Scholi Dziecięcej w niedzielę o godz. 1000.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – Co walentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę? W „Niedzieli”- w 160. rocznicę Objawień w Lourdes – wizyta w miejscu, które nazywane jest „Szpitalem Boga”.

 

   W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” – Trąd zaniedbana choroba tropikalna, Modlitwa chorych, o św. Walentym i Ministrantach.

Kościołem w tym tygodniu opiekują się Rodziny z ul. Komora: Witko i z ul. Malowniczej: Mańkowscy, Krzystanek,  Woźniak.

  

 

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II – Nie lękajcie się

 

 

 

W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej

ś.p. Szymon Stefański

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

 

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH

ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI