HomeParafiaOgłoszenia duszpasterskieOgłoszenia duszpasterskieOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 4.02.2018

Aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 4.02.2018

 

DZIŚ  MSZE  ŚWIĘTE: 700, 900, 1100, 1700.

Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej wczytujemy się w Objawienie Boże zawarte Piśmie Świętym i wsłuchujemy się w to co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia. Tylko w ten sposób możemy stać się świadkami Chrystusa w świecie.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziś po Mszy św. o godz. 700 zmianka tajemnic różańcowych. 

Poświęcenie świec dla dzieci z klas III, przygotowujących się do I Komunii św. będzie dziś (4.02) na Mszy św. o godz. 1100. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele.

W każdą środę o godzinie 2000 Msza św. Zbiorowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski. Wszystkich serdecznie zapraszamy, aby za wstawiennictwem Maryi wyprosić dla siebie i rodziny potrzebne łaski.

W niedzielę 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się centrum kultu Maryjnego we Francji, Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi z całego świata. W tym dniu także przeżywamy XXVI Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy w sobotę (10.02) na Mszę św. o godz. 1800 wszystkie osoby starsze, chore. W czasie Mszy św. zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

   „Jubileuszową nowennę” w intencji naszej Ojczyzny będziemy przeżywać w naszej parafii w ostatnią środę miesiąca od lutego do października o godz. 2000.

Spotkanie Maksistrantów w przyszłą niedzielę (11.02) po Mszy św. o godz. 900.

Spotkanie zespołu redagującego biuletyn parafialny „Tydzień z Maryją” i wszystkich chętnych do współpracy w tworzeniu biuletynu będzie w piątek (9.02) o godz. 1930 na plebanii.

   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Dla dzieci – „Mały Gość”. W kolejnym numerze parafialnego biuletynu „Tydzień z Maryją” przeczytać można między innymi o najstarszej modlitwie bo z XI wieku napisanej przez wnuczkę Bolesława Chrobrego i o parafialnych Różach Różańcowych.

   Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Komora: Streszewscy, Łuba, Kuchta, Wałek. Bóg zapłać za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu – jednej rodzinie z ul. Uroczej. Bóg zapłać wszystkim osobom dorosłym i młodzieży, za usunięcie z kościoła dekoracji świątecznej i posprzątanie kościoła.

 

Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek (5.02)wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

wtorek (6.02) – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy

sobota (10.02) – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy  

niedziela (11.02) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes

 

 

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę. Jak w każdą I niedzielę miesiąca przeznaczona jest na utrzymanie kościoła i nowe inwestycje.

 

 

W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej:

ś.p. Stefan Chećko

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

  

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH

ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI