HomeParafiaOgłoszenia duszpasterskieOgłoszenia duszpasterskieOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 28.01.2018

Aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 28.01.2018

 

DZIŚ MSZE ŚWIĘTE: 700, 900, 1100, 1700.

         

   W każdą środę o godzinie 2000 Msza św. zbiorowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski.

  

   W piątek (2.02) Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej).

Msze św. z poświęceniem świec o godz. 700, 900 i 1800. W ten dzień Kościół obchodzi XXII Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. W tym dniu także I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16Msza św. o godz. 1800, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia Sercu Bożemu.

   Odwiedziny chorych z sakramentami świętymi:  w sobotę (3.02), od ok. godz. 900.

W przyszłą niedzielę (4.02) po Mszy św. o godz. 700 zmianka tajemnic różańcowych.

   Poświęcenie świec dla dzieci z klas III, przygotowujących się do I Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę (4.02) na Mszy św. o godz. 1100. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele.

   Dziękujemy wszystkim rodzinom, samotnym, chorym, którzy otworzyli drzwi swoich domów kapłanom z wizytą duszpasterską. Za wspólną modlitwę, rozmowy, poczęstunek, podwiezienie samochodem, złożone ofiary – Bóg zapłać! Msza św. w intencji wszystkich, którzy przyjęli w naszej parafii kapłanów z wizytą duszpasterską będzie w przyszłą niedzielę (4.02) o godz. 1100.

   Bóg zapłać Radzie Parafialnej i wszystkim roznoszącym opłatki. Bóg zapłać wszystkim rodzinom za złożoną przy tej okazji ofiarę na ogrzewanie i utrzymanie kościoła. Zebrano 31982 zł. Koszt ogrzewania i oświetlenia kościoła w 2017 roku wyniósł 33347 zł 12 groszy.

   Prosimy aby rodziny, które jeszcze nie zgłosiły swoich kandydatów do Rady Parafialnej uczyniły to do niedzieli (4.02). Kartkę z imieniem i nazwiskiem kandydata wrzucamy do skrzynki umieszczonej koło kropielnicy.

 

   Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ulicy Uroczej: Podsiadło, Ścisło, Urban, Wygrecki, Nowak.

   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” - Mistyka jest dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych. W „Niedzieli” - Czy grozi nam wojna nuklearna? – papież Franciszek zaniepokojony sytuacją w świecie. Dla dzieci „Mały Gość” a w nim płyta Małych TGT „Góry do Góry”.

  

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę.

Kalendarz Liturgiczny:

Środa (31.01) – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

Piątek (2.02)  Święto Ofiarowania Pańskiego

Sobota (3.02) – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Patron w chorobach gardła. Po Mszy św. o godz. 700 błogosławieństwo ku czci św. Błażeja i błogosławieństwo jabłek.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA

 I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH

ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI