HomeGrupy parafialneSchola

Święty Augustyn kiedyś powiedział: "Kto śpiewa, ten dwa razy się modli" i zapewne miał rację. Jego słowa aktualne są także dzisiaj, bo czyż szczera, płynąca z głębi serc pieśń ku Chwale Boga, która jednocześnie jednoczy wszystkich śpiewających nie jest widzialnym znakiem tego, o czym uczy nas Kościół? - Jesteśmy jednym Ciałem i jedną Duszą w Chrystusie ofiarującym Bogu nas samych poprzez wyśpiewywaną modlitwę.

W kościele Rzymskokatolickim p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Michałowicach odbywają się zajęcia, na których uczestnicy uczą się pieśni kościelnych, które następnie śpiewają w czasie niedzielnych Mszy św. o godzinie 900 lub 1100. Próby mają miejsce w Niedzielę o godzinie 1000 w salce przy kościele. Uczestnikami jest dziesięcioro dzieci w przedziale wiekowym 10-12 lat. Zajęcia prowadzone są przez pana Macieja. Schola uświetniając kościelne uroczystości przykuwa uwagę dzieci, które chętniej towarzyszą rodzicom w niedzielnych mszach świętych. Zdaniem organizatorów na próbach panuję życzliwa, rodzinna atmosfera, gdzie głos każdego dziecka jest ważny i godny uwagi. Dzieci często same podają propozycje dotyczące repertuaru oraz przełamują bariery i tremę dzięki solowym śpiewom psalmów. Dzięki temu mają realny wpływ na muzyczny przebieg uroczystości, co z kolei dodaje im pewności siebie i poczucia sprawstwa. Prowadzący są zadowoleni z dzieci, które potrafią się samoorganizować, samodyscyplinować i nie sprawiają żadnych problemów oraz chętnie i systematycznie przybywają na zajęcia. Jedyne o czym marzą organizatorzy, to zwiększenie liczby uczestników.

Śpiewać może każdy, dlatego na próby zapraszamy WSZYSTKICH chętnych, niezależnie od wieku i umiejętności wokalnych. Może to dobry moment, by pokonać nieśmiałość?

opracowała: Karolina Tochowicz

Zapraszamy na spotkania scholi:

W Niedzielę o godz. 10:00

Członkowie scholi: