HomeGrupy parafialneDomowy Kościół

Wspólnota Domowego Kościoła w Michałowicach

Dzięki życzliwości księdza proboszcza w naszej parafii rozpoczyna działalność Domowy Kościół (czasem nazywany także „Oazą Rodzin”).
   Domowy Kościół powstał z inicjatywy jego założyciela, sługi Bożego ks. prof. Franciszka Blachnickiego w 1973 roku, jako gałąź rodzinna Ruchu Światło–Życie. Ma na celu pomóc małżonkom w głębokim zjednoczeniu między nimi i ich obojga z Bogiem. To wspólne dążenie małżonków do zrealizowania jedności nosi miano duchowości małżeńskiej, która stanowi o specyfice tego ruchu. Domowy Kościół ułatwia małżonkom otwarcie się na siebie i innych, pomaga we wzajemnym zrozumieniu się. Pozwala na uzmysłowienie sobie, czym naprawdę jest miłość małżeńska. Pojedynczemu małżeństwu trudno by było wytrwać na drodze do świętości. Dlatego małżeństwa pragnące realizować tę drogę łączą się w grupy nazywane kręgami (w skład kręgu wchodzi 4-7 małżeństw) spotykające się raz w miesiącu, by modlić się, dzielić się ze sobą doświadczeniami wiary i pomagać wzajemnie we wszystkich problemach małżeńskich i rodzinnych. Więcej informacji o ruchu można znaleźć na stronie www.rdk.krakow.pl.

Zapraszamy do wspólnoty rodzin
Domowego Kościoła w naszej parafii

Spotkanie dla wszystkich zainteresowanych odbędzie się
24.02.2018 r. o godzinie 15.30 na plebanii.

Kontakt do pary prowadzącej:
Anna i Robert 692 479 212